Az aura érzékelésének története
Az aura érzékelésének története az emberiség ismert történelmének határain túl, az idők homályába vész. A bibliai korszak, a természeti népek, a középkori keresztény misztika, más korok festői és szobrászai sugárzó, csillogó fényességként jelenítik meg az emberek, állatok, növények körül. Amit a tisztánlátók, mágusok, látnokok, az érzéken túli érzékelés (ESP) birtokosai eddig is képesek voltak érzékszerveikkel felfogni, most tudományos, egzakt vizsgálatok által nyert bizonyítást. Modern korunk kutatói az aurát elektromágneses mezőként mérik minden élőlény körül. Az energiaátvitelt és az auraméréseket Magyarországon első ízben a Prometheus TTV energetikai laboratóriumában vizsgálták, mérték és jelenítették meg. Világviszonylatban azonban az első aurafényképet Nicola Tesle, a kiváló fizikus, elektronikai kutató és tudós készítette el 1891-ben! Később kutatásait a Szovjetunióban kezdték továbbfejleszteni, a múlt század 60-as éveiben. Ezeket az éveket követően az egész világon elkezdődtek a kutatások, és napjainkban már igen nagy pontossággal mérik a tudósok az aurát, - elsősorban a különféle egyetemek természettudományi karain. A század utolsó évtizedében, a felgyorsult fokozott fejlesztési törekvések eredményeként született meg az úgynevezett AURA IMAGING PHOTOGRAPHY, amely elsőként tette lehetővé, hogy a vizsgált bioenergia mező szabad szemmel is láthatóvá váljék.
Mit lehet megtudni az aurafényképből? A különféle színek legkülönfélébb színkombinációi, melyek az AURA IMAGING módszerrel mérhetővé válnak, illetve egy megfelelő polaroid rendszer közbeiktatásával láthatókká, sőt aurafotó formájában rögzíthetőkké válnak. A vizsgált személy aurafotója valamint érzelmi, szellemi állapota, és viselkedési formái között szoros kapcsolat - matematikai nyelven korreláció - áll fenn. A fenti fotó színei a lefényképezett személy különféle minőségeit, tulajdonságait és mentális állapotát tükrözik. Az aurafényképezés gyakorlata, eszközei (pl. Krilán módszer, Aura Camera 3000, stb...) két érzékelő - mint input szenzor - segítségével méri a vizsgált alany úgynevezett biofeedback paramétereit. A mért rezonanciapontok a szervezet egészével állnak kapcsolatban. Az emberi szervezettől kapott - nem tudatos - információ vizuális átalakítás után sugárzó, színes energiamezőként jelenik meg a polaroid fényképen.
Az aurafényképek értelmezése Az optikai spektrum minden színe különféle minőségekre, tulajdonságokra utal. A következő leírások segítséget nyújtanak egy aurafénykép alapértelmezéséhez. Igen fontos figyelembe venni, hogy nem csupán az aura színe, hanem formája is lényeges információs alap, amely lényeges szerepet kap az értelmezés során csakúgy, mint a bal és jobb oldal közötti különbségek. A jobb oldalon láthatóak a férfias - aktív - extrovertált, míg a bal oldalon a nőies - passzív-introvertált minőségek.
- Vörös Aktivitást, erőt, akaratot jelöl. Nagyon aktív, dinamikus energia, a kihívások, a harc, a változás, a fizikai megvalósítás színe, türelmetlenséget, kényszerítő erőt mutat. Az olyan ember, akinek sok vörös szín található az aurájában, érzelmileg túlfűtött, szenvedélyes, esetleg stressz hatása alatt áll. A vörös kifejezhet dühöt, haragot, vagy utalhat túlhajszoltságra is.
- Narancssárga Az aktivitás és a gondolkodás kombinációja. Feszültséget, a felfedezés örömét, életerőt, izgatottságot, élénkséget jelöl. A világos narancssárga vidámságra, pozitív gondolkodásra, és bátorságra utal. A sötétebb, barnás narancssárga túlterheltségre, fáradtságra, féltékenységre, a konkurenciától való félelemre, becsvágyra, mohóságra vagy a gyógyszerek szedésére, illetve dohányzásra utal.
- Sárga Az intellektus, az értelem által történő megismerés színe. Azt mutatja, hogy az illető szellemi tevékenységgel van elfoglalva, olvas vagy tanul. A világossárga szín vidám kedélyre és örömteli felismerésekre utal, a homályos-sárga ezzel szemben megerőltetést, irányítási vágyat, befolyásolhatóságot, egoista gondolkodásmódot mutat, továbbá azt is jelzi, hogy az illető fél elfogadni valamit, és az azzal kapcsolatos érzelmeit kimutatni.
- Zöld A középpont színe. Jó szándékot, barátságot, együttérzést, kiegyensúlyozottságot, természet közeliséget, nyílt kommunikációt, életörömöt jelöl. A türkiz-zöld gyógyításra enged következtetni. A mélyzöld gyakorlatiasságra, rugalmatlanságra vagy anyagi központú gondolkodásra, míg a sötétzöld önző, másokat kihasználni akaró magatartásra utal.
- Kék A belső nyugalom, a biztonságérzet, a felebaráti szeretet, a mély türelem és az elégedettség színe. A homályos-kék visszafogottságra, introvertáltságra, a valóságtól való elmenekülés vágyára, depresszióra utal.
- Ibolyaszín Spirituális változást, transzformációt, befogadó készséget, érzékenységet, intuíciót, befelé figyelést mutat, ugyanakkor arra utal, hogy az illető a hétköznapi problémákra is inkább misztikus jellegű megoldásokat keres. A magentába hajló ibolya a magasabb ideálok erőteljes gyakorlati átültetésére való készséget jelzi. A lila a nem anyagi jellegű dolgok mély szeretetéről tanúskodik. A szürkés-lila rejtőzködési vágyat mutat.
- Fehér A még meg nem nyilatkozott, vagyis a rejtett állapotok színe. A fehér visszatükröz, visszaver minden kívülről jövő ingert. Olyan, mint egy védőpajzs, mely sok energiát tartalmaz. A tiszta, fehér háttér, más színek mögött az illető magasabb frekvenciájára utal.
Az aura látás iskolája
Mindenki vágyik arra, hogy legyen valamilyen "természetfeletti" képessége. Legtöbben szeretnénk egy olyan képesség birtokában lenni, amivel lehet látni a többi ember energetikai állapotát. Az auralátás képessége bárki által megtanulható. Most közreadunk néhány módszert.
Mi jellemzi az emberi aurát? o Folyamatos mozgásban, átalakulásban van. o Mérete, sűrűsége és színe energiaállapotunktól függően változik. o Színéből érzelmi-indulati állapotunkra lehet következtetni. o Információkat tárol, például hajlamainkról és betegségeinkről. o Egymásba áthatoló rétegekből áll, amelyeknek speciális jelentése van.
Az auralátás gyakorlatai Ez a gyakorlat saját energiaterünk megpillantását segíti. Félhomályos szobában nyújtsa előre karjait és tartsa kezét körülbelül ötven centiméterre arcától! Az ujjak egymás felé nézzenek, a háttér egy fehér fal legyen! Laza tekintettel, fókuszálatlan nézéssel "bámuljon, vagy bambuljon" szétterpesztett ujjai közé, figyelje az ujjai közötti teret! Lassan közelítse-távolítsa ujjait, mozgassa kezeit fel-le. Mit lát az ujjak közötti térben, az ujjak között?
Rajzolja le, amit megpillantott! (A legtöbb ember világos szálacskák felvillanását, egyfajta fényszövedéket lát az ujjak között.)
Dörzsölje össze a tenyereit, majd fordítsa egymás felé, úgy, hogy a két tenyér körülbelül fél méterre legyen egymástól! Majd csukja be a szemét, és lassan, nagyon lassan közelítse a két tenyerét egymáshoz! Figyeljen a tenyerei között észlelt vonzási és taszítási érzetekre!
Mindenki képes aurát látni? Az emberek többsége képes rá, de ha nem is sikerül megpillantania, tudja használni a többi finom érzékszervét: a tapintását! Ezt például úgy lehet edzeni, hogy a kikapcsolt televíziókészülék, vagy a hirtelen kikapcsolt monitor képernyője elé rakjuk a kezünket és megérezzük az általa generált erőteret, anélkül, hogy hozzáérnénk a képernyőhöz.
Milyen tényezők rombolják energiamezőnket? o Negatív gondolatok, amelyektől sokáig nem tudunk szabadulni, vissza-vissza térnek. o Negatív érzelmek, főleg az irigység, a félelem és a düh. o Nem megfelelő táplálkozás. o Felzaklató események, akár a tévében látva, könyvben olvasva is - főleg az olyanok, amelyekkel szemben tehetetlennek érezzük magunkat. o Huzamosabb tartózkodás ártalmas földsugárzásos területen (ezzel a 11. Lecke foglakozik részletesebben). o Túl sok elektromos készülék a közelünkben.
Milyen tényezők javítják energiaszintünket? o Érzelmi és gondolati életünk rendezése, elsősorban a megbocsátás. o Szép dolgok látványa, kellemes zene, boldogító élmények átélése. o Jótékony helyeken való tartózkodás, mint például számos "szent helyre" épült templomunk, Mária-kegyhelyünk. (Esztergomi bazilika, Tündérkert a Hajógyári szigeten, Attila -domb, Máriacell, és még sorolhatnánk...) o Kiegyensúlyozott táplálkozás és testedzés. o Relaxálás, elegendő pihenés. o Séta a természetben, kapcsolat az ősi elemekkel: napfény, víz, fák, föld. o Belső energiafejlesztő gyakorlatok, mint például a jóga és a tajcsi. o Energia-átadó terápiák, mint például a Humán Energia Jógája, a reiki, a pránanadí és a Fényadás. o Bioenergetikai kezelés, amit hozzáértő és képzett természetgyógyász végez.
Az ember energiaszintje az életmódjától függ. Hol él, milyen kapcsolatban van a természettel, hogyan táplálkozik. Nem állhat a gyógyítás csak energiaátadásból, még ha néhány módszer ilyesmire bíztatna, akkor sem. Fontos, hogy tudjuk, mi célból is vizsgáljuk az aurát? Érdemes megtanulnunk ezt az ügyes módszert, hiszen pontosan láthatjuk vele, hogy éppen milyen energetikai állapotban van a másik.
www.amv.uw.hu |